اخبار سایت - انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد
برای نمایش بهتر سایت از مرورگر FireFox یا Internet Explorer ورژن بالای 8 استفاده کنید، برای دریافت اینجا کلیک کنید
انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد، ناشر کتاب های سبز
عناوین کتاب‌ها
انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد
سایر ناشرین
تابلو اعلانات
خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و همینطور کتاب‌های تازه‌منتشرشده در خبرنامه عضو شوید .
نظرسنجی
به‌نظر شما به‌روزرسانی سایت چگونه است؟
مشاهده نتایج
بازگشت
اخبار سایت
خبر

به‌گزارش ستاد معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی دومین دوره مسابقات علمی دفاع سه‌دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی در مرحله استانی (مقدماتی) با حمایت و نظارت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی برگزار خواهدشد و علاقه‌مندان واجدان شرایط می‌توانند برای ثبت نام از ۲۴ مهرماه تا ۱۵آذرماه اقدام به شرکت در این دوره نمایند.

تمامی فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی‌ارشد، دکتری و معادل حوزوی آن در همه رشته‌های مصوب که از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا پایان شهریورماه ۱۳۹۶ از پایان‌نامه خود دفاع کرده‌باشند می‌توانند برای شرکت در این مسابقات ثبت‌نام کنند.

این مسابقات با هدف تشویق و کمک به تقویت و پرورش مهارت‌های ارتباطی، ایده‌پردازی، فن بیان و خلاقیت‌های دانشجویی، کمک به تکمیل چرخه تولید علم و فناوری و تبدیل آن به محصول و ثروت و برقراری ارتباط بین دانشگاه و صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاری و بازاریابی ایده‌های دانشجویی برگزار می‌شود.

مرحله مقدماتی این دور از مسابقات در جهاددانشگاهی هر استان برگزار می‌شود.

پس از اتمام مرحله مقدماتی و معرفی نفرات برگزیده، مرحله نیمه‌نهایی در تهران برگزار می‌گردد؛ شایان ذکر است مرحله نهایی همزمان با آیین‌اختتامیه هفدهمین جشنوراه ملی پایان‌نامه سال دانشجویی برگزار می‌شود.

 

تاریخ خبر : ١٣٩٦/٠٧/٢٧

خبر

طبق رسم هرسال انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران میزبان شما همراهان خواهد بود.

زمان: ۱۳ الی ۲۳ اردیبهشت ۹۶
مکان: مجتمع شهر آفتاب، بخش ناشران دانشگاهی، سالن ۱۰۵، غرفه ۱۰۱

تاریخ خبر : ١٣٩٦/٠٢/١٣

خبر

مراسم جایزه کتاب سال در روز سه‌شنبه ۱۹بهمن ۱۳۹۵ در تالار وحدت با حضور ریس جمهور برگزار شد و کتاب روش‌شناسی در بیوسیستماتیک جانوری تألیف دکتر جمشید درویش به‌عنوان کتاب شایسته تقدیر در سی‌وچهارمین جشنواره کتاب سال معرفی گردید.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/١١/٢٠

خبر

در نخستین جشنواره ملی کشاورزان ایران که در تاریخ ۱۳دی‌ماه در مرکز همایش‌های صداوسیما تهران برگزار گردید، از کتاب زراعت کم‌آب در ایران رونمایی شد.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/١٠/١٩

خبر

انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد از تاریخ ۹۵/۹/۴ الی ۹۵/۹/۹ در محل دائمی نمایشگاه‌های استان فارس، سالن بهار میزبان مراجعین محترم می‌باشد.

نشانی: شیراز، شهرک گلستان، محل دائمی نمایشگاه‌های استان فارس، سالن بهار، غرفه انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٩/٠٣

خبر

در بیست و سومین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی، کتاب «اصول و مبانی ترسیب کربن» از انتشارات جهاددانشگاهی مشهد در گروه کشاورزی و منابع طبیعی برگزیده شد. کتاب «اصول و مبانی ترسیب کربن» تالیف دکتر حمیدرضا فلاحی، دکتر پرویز رضوانی مقدم، دکتر محمدعلی بهدانی، مهندس مهسا اقحوانی شجری، مهندس سعید جاهدی پور و مهندس علیرضا یاری می باشد.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٨/٢٩

خبر

طبق رسم هرساله انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۱۰٪ تخفیف مهرانه ویژه کتاب‌های دانشگاهی از ۳الی ۱۵مهر آغاز می‌شود.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٧/٠١

خبر

گزارش حضور انتشارات در بیست‌و نهمین نمایشگاه کتاب تهران

گزارش حضور انتشارات در بیست‌و نهمین نمایشگاه کتاب تهران

طبق روال هرسال، انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد همچون ناشران دیگر عزم خود را جزم نمود تا با حضور در نمایشگاه کتاب تهران، به ارائه خدمات به مخاطبین بپردازد. بنا به دلایل متعدد، که مهمترین آن تغییر مکان نمایشگاه از مصلی به مجموعه شهر آفتاب بود، و نیز به دلیل ناهماهنگی‌ها و کاستی‌های فراوان راه‌اندازی مکان جدید، انتظار می‌رفت استقبال از آن چشمگیر نباشد اما خوشبختانه عموم علاقه‌مندان با روش‌های مختلف خود را به نمایشگاه رساندند و بیشتر سالن‌ها شلوغ بود.
نمایشگاه بین‌الملی کتاب تهران، با اینکه سالهاست از ماهیت اصلی خود  دور شده و به‌جای ایجاد فضایی برای ارتباط مستقیم ناشر و مخاطب و نیز شناسایی مؤلفین یا منابع ترجمه‌ای جدید، عملاً به یک فروشگاه خیلی بزرگ تبدیل شده، با اینحال همین فرصت کوتاه در این بازار کساد نشر، مایه دلگرمی ناشران است که تعدادی از کتب خود را به‌دست خریداران برسانند. به‌همین خاطر نمی‌توان این قضیه را انکار کرد که بحث فروش کتاب در نمایشگاه تهران هم برای ناشران و هم مؤلفان، بحثی جدی‌ است که استقبال یا عدم استقبال مخاطبان آن از یک کتاب را می‌توان به‌عنوان معیاری برای وضعیت فروش آن کتاب در آینده در نظر گرفت.
کتاب‌های پرفروش نمایشگاه امسال عبارتند از:
•فیزیولوژی و نمو گیاهی(ویراست جدید)؛ تألیف تایز و زایگر؛ ترجمه دکتر محمد کافی و همکاران
•احداث و نگهداری بام سبز؛ تألیف کلی لوت؛ ترجمه سلمان شوشتریان
•دستنامه گیاهان زینتی؛ تألیف مهندس علیرضا نوری
•کاربرد نرم‌افزار SAS در تجزیه آماری؛ تألیف دکتر افشین سلطانی
•تجزیه آماری و برنامه‌نویسی در نرم‌افزار R ؛ تألیف دکتر محمدهادی پهلوانی
•مقدمه‌ای بر اکولوژی رفتار؛ تألیف کربز؛ ترجمه مهندس عبدالحسین وهابزاده
بررسی نوع و میزان فروش کتاب‌های دانشگاهی در نمایشگاه، این واقعیت ناخوشایند را آشکار می‌کند که اولاً: آمار فروش کتاب درمقایسه با سال‌های قبل بسیار کاهش پیدا کرده و تقریباً نصف شده است؛ ثانیاً: به‌خاطر عدم حضور کتاب‌خانه‌ها و مراکز پژوهشی برای خرید کتاب (به‌دلایل فراوان از جمله نداشتن بودجه کافی برای خرید) کتاب‌های تازه‌منتشره، در لیست کتاب‌های پرفروش قرار نگرفته‌اند و افراد، بیشتر سراغ کتاب‌هایی آمده‌اند که از قبل آنها را می‌شناخته یا به‌عنوان منبع درسی به آنها نیاز داشته‌اند.
امیدواریم با بهبود وضعیت فرهنگی، سرانه مطالعه کتاب نیز در سال‌های آتی بالاتر برود تا هرسال شاهد نمایشگاهی باشکوه‌تر و پربارتر باشیم.

 

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٣/٠٣

خبر

کتاب مقدمه‌ای بر اخترفیزیک جدید  چاپ انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد به ترجمه جمشید قنبری و سعیده حسابی در سی‌وسومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به عنوان اثر شایسته تقدیر شناخته شد.

تاریخ خبر : ١٣٩٤/١١/١٥

خبر

"اسلام و محیط زیست" ، ترجمه دکتر محمد خواجه‌حسینی و سید شهاب الدین معین الدینی کتاب شایسته تقدیر کتاب سال دانشجویی در بخش کشاورزی و منابع طبیعی شد. در مراسم پایانی این جشنواره که 25 آبان‌ در پژوهشگاه فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی برگزار شد از برگزیدگان این جشنواره تقدیر به عمل آمد.

تاریخ خبر : ١٣٩٤/٠٨/٢٦

خبر

کتاب "اسلام و محیط زیست" انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد، (ترجمه دکتر محمد خواجه‌حسینی) به‌عنوان کتاب برگزیده بخش ترجمه دوازدهمین دوره انتخاب کتاب سال خراسان رضوی معرفی شد.

تاریخ خبر : ١٣٩٤/٠٨/٠٩

خبر

هفدهمین نمایشگاه کتاب خراسان رضوی از تاریخ ۹۴/۸/۵ لغایت ۹۴/۸/۱۲ در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می‌گردد.
انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد طبق رسم هرساله در این نمایشگاه حضور دارد. مراجعین محترم می‌توانند از ساعت ۱۵ الی ۲۲ در سالن ناشران دانشگاهی(سالن عطار)، غرفه ۱۰۴ از این انتشارات دیدن فرمایند.

تاریخ خبر : ١٣٩٤/٠٨/٠٩

خبر

انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد هرسال به‌مناسبت آغاز سال تحصیلی به مدت یک‌هفته کتاب‌ها را با تخفیف ۱۰٪ عرضه می‌نماید. امسال نیز از تاریخ ۱۱ لغایت ۱۶ مهرماه در خدمت مراجعین محترم می‌باشیم.

فروشگاه شماره ۱: مشهد، میدان دکترعلی شریعتی (تقی‌آباد)
تلفن: ۳۸۴۱۸۰۷۰ (۰۵۱)

فروشگاه شماره ۲: مشهد، میدان آزادی (فلکه پارک)
تلفن: ۳۸۸۲۹۵۸۹  (۰۵۱)

فروشگاه شماره ۴: مشهد، زیرگذر پارک ملت
تلفن: ۳۶۰۹۵۶۳۰  (۰۵۱)

تاریخ خبر : ١٣٩٤/٠٦/٢٩

خبر

كتاب«كودك و طبيعت» ترجمه عبدالحسين وهاب‌زاده و آرش حسينيان از انتشارات جهاددانشگاهي مشهد به عنوان كتاب برگزيده يازدهمين دوره‌ي كتاب سال خراسان رضوي در شانزدهمين نمايشگاه بين‌المللي ناشران كتاب ايران در مشهد معرفي شد.
به گزارش خبرنگار فرهنگي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)- منطقه خراسان، سيد سعيد سرابي، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي در اين مراسم كه شب گذشته دوم آبان ماه در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي مشهد برگزار شد، حضور داشت.در اين مراسم براساس اعلام هيأت داوران كتاب‌هايي به عنوان كتاب برگزيده معرفي شدند.
كتاب كودك و طبيعت كه چاپ اول آن زمستان ۱۳۹۲ بوده و هم اكنون به چاپ دوم رسيده است يكي از آثار برگزيده اين نمايشگاه بود. در اين كتاب به مسائل پيرامون محيط زيست و ارتباط كودكان ديروز و امروز با طبيعت پرداخته شده است.در متن اين كتاب ميخوانيم:
تا چندي پيش تقريباً همه‌ي ما در دوران كودكي خود با محيط‌هاي ساخته‌نشده، زمين‌هاي رها، محيط‌هاي روستايي و يا حداقل باغچه‌ي كوچكي در حياط خانه در تماس بوده‌ايم. خاطرات پررنگ كودكي ما سرشار از چنين تجربياتي است: بالارفتن از درخت، گرفتن پروانه و حشرات ديگر، بازي درگل‌ولاي و ساختن چيزي با آن، پرورش و نگه‌داري حيواني در خانه، قايم باشك، برف‌بازي، خوابيدن در مهتابي زير آسمان پرستاره، تجربه‌ي سرما، عرق‌ريزان و بي‌شمار تجربه‌هاي ديگري از اين دست.
همه‌ي عاشقان و علاقه‌مندان پرتلاش طبيعت نخست با چنين تجربيات و پيشينه‌اي در راه حفظ طبيعت پا گذاشته‌اند نه آنكه ابتدا در كلاس درس به اهميت آن پي برده و بدان علاقه‌مند و متعهد شده باشند.
اما امروز كه كودكان ما در شهرهاي بزرگ كودكي خويش را در آپارتمان‌هاي كوچك عقيم و بريده از هرجلوه‌ي طبيعت گرفتار آمده‌اند و چشم‌انداز آنها را پرده‌هاي كلفت يا ديوار همسايه محدود كرده، طبيعت فقط درتلويزيون قابل‌مشاهده است و جدال و خشونت‌هاي طبيعي جاي خود را به بازي‌هاي كامپيوتري سپرده و حتي تجربه‌ي سرما و گرماي بيرون نيزتنها از پشت پنجره ممكن شده، براي بزرگسالي خود چه خاطرات ماندگاري از تماس با جهان زنده بياندوزند؟ و آنان‌كه چنين بار آمده باشند نسبت به درخواست‌هاي حفظ گونه‌هاي درخطر و اكوسيستم‌هاي با ارزش و مقابله با تهديدهاي زيست‌محيطي چه واكنشي خواهند داشت؟ كدام شور و پشتوانه‌ي حسي آنان را به مبارزه در حفظ طبيعتي كه چنين آماج تخريب روبه‌فزوني انسان واقع شده فراخواهد خواند؟
درست‌است كه با شوروعشق به‌تنهايي نمي‌توان وضعيت پيچيده‌ي بحران محيط زيست كنوني را اداره كرد اما بدون آن و صرفاً با تكيه بر آگاهي، نيز از عهده‌ي اين مهم برنخواهيم آمد.باتوجه به اهميت فوق‌العاده‌ي تجربه طبيعت در كودكي بايد گفت كه ما در شرايط امروزي زندگي شهري در تأمين اين تجربه براي كودكان خويش غفلت كرده‌ايم و اين غفلت براي آينده‌ي محيط زيست ما مي‌تواند بس گران تمام شود."

تاریخ خبر : ١٣٩٤/٠٥/٢٧

خبر

هنریک مجنونیان متولد ارومیه (۱۳۳۰) و فوق‌لیسانس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران (۱۳۵۶) است. به‌عنوان عضو هیأت علمی و استادیار آموزشکده محیط‌زیست از سال ۱۳۵۴ در سازمان محیط‌زیست مشغول به‌کار بوده است. در کنار تدریس به‌عنوان کارشناس در سازمان محیط‌زیست مدتی طولانی به فعالیت اجرایی پرداخته و در انتخاب و توسعه شبکه مناطق حفاظت‌شده کشور نقش مؤثری داشته است. بسیاری از راهبردها و ابتکارات حفاظت و مدیریت پارک‌ها و مناطق در سه دهه اخیر به‌وسیله وی ترویج پیدا کرده‌اند. هنریک مجنونیان در همه سطوح تحصیلی از آموزش و تربیت نیروهای ساده اجرایی سازمان (شکاربانان و محیط‌بانان) تا سطح کارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی تدریس کرده است و دو بار در دو سال متوالی (۱۳۷۹ و ۱۳۷۸) استاد برگزیده سازمان‌های غیر دولتی معرفی شده است. به فعالیت‌های پژوهشی گروهی، علاقه‌مند بوده و بیش از ۴۰ مقاله از وی در نشریات علمی و ترویجی چاپ شده است. به همین دلیل در سال ۱۳۸۳ از سوی شورای پژوهشی سازمان به‌خاطر فعالیت‌های پژوهشی خود مورد تقدیر قرار گرفت. هنریک مجنونیان در کنار آموزش رسمی در دانشگاه‌ها از طریق نشر وسیع اطلاعات نظری و تجربیات عملی خود در میان اقشار مختلف جامعه به آموزش غیررسمی نیز پرداخته است. وی نه‌تنها به‌عنوان معلم بلکه به‌عنوان ناشر و مروج دانش حفاظت از محیط زیست‌طبیعی، فردی بسیار شناخته شده است. احترام اجتماعی و محبوبیت وی در میان جامعه محیط‌زیست کشور به‌ویژه دانشجویان آسان به‌دست نیامده است بلکه در سایه علاقه، کار سخت و صادقانه در طی زمانی بس طولانی که تا به امروز نیز ادامه دارد به دست آمده است. هیچ دانش‌آموخته یا فرد علاقه‌مند به مسائل محیط زیستی در ایران وجود ندارد که در چند دهه گذشته کتاب، مقاله یا مطلبی از او نخوانده باشد. او امروز می‌تواند به‌خود ببالد که مطرح‌ترین کارشناسان و اساتید محیط زیست دانشگاه‌ها که هرکدام یک سروگردن از وی باسوادتر و بالاترند زمانی دانشجویش بوده‌اند. تاکنون بیش از ۵۰ کتاب در سطوح مختلف تخصصی- ترویجی به‌صورت تألیف یا ترجمه از وی چاپ و منتشر شده‌است. نشر این حجم اطلاعات نه‌تنها در تاریخ سازمان‌های اجرایی بلکه د‌ر سطوح مراکز آموزش عالی نیز کم‌سابقه است. به‌همین خاطر در سال ۱۳۸۷ از سوی انجمن ارزیابی محیط‌ زیست ایران به‌خاطر تلاش بی‌نظیر و مستمرش در اشاعه دانش محیط‌زیست در سطح عام و خاص در سه دهه اخیر مورد تقدیر قرار گرفت. کتاب‌های وی در زمینه انتخاب، حفاظت و مدیریت پارک‌های ملی و مناطق حفاظت‌شده، سالیان درازی است که به‌صورت کتب درسی و کمک درسی در تمام دانشکده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کتاب پارک‌داری وی به‌عنوان کتاب درسی برگزیده سازمان محیط زیست در سال ۱۳۷۷ لوح تقدیر گرفت. در سال‌های ۱۳۷۶ و ۱۳۷۷ شناسنامه‌‌های گنو و حرای وی و همکارانش به‌عنوان کتاب‌های ترویجی برگزیده سازمان معرفی شدند. کتاب‌های سه‌گانه جغرافیای جهان و ایران وی و همکارانش در سال ۱۳۸۵ از سوی مهرگان مورد تقدیر قرار گرفتند. تهیه راهبرد حفاظت از تنوع زیستی، نخستین گزارش ملی ایران به کنفرانس ریو، تهیه دستورالعمل‌های لازم‌الاجرای طرح‌ریزی مناطق خشکی/ ساحلی/ دریایی از دیگر کارهای شناخته‌شده وی به‌شمار می‌رود که با همکاری دوستانش تهیه و انتشار یافته‌‌اند. هنریک مجنونیان دو بار در سال ۱۳۸۷ و ۱۳۸۰ به‌خاطر تلاش‌های تأثیرگذارش در توسعه و فرهنگ ادبیات حفاظت از محیط ‌زیست کشور برنده جایزه ملی محیط‌زیست شده است. در سال ۱۳۸۹به‌خاطر فعالیت‌ةای آموزشی-‌ترویجی گسترده خود از سوی سازمان محیط زیست به‌عنوان چهره ماندگار سبز مورد تقدیر قرار گرفت. در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ دوبار به‌خاطر ابتکارات حفاظتی از سوی سازمان محیط زیست برای دریافت جایزه سلطان قابوس به یونسکو معرفی شده است. در سال ۲۰۰۸ نیز به‌خاطر نشر و کاربست وسیع دستورالعمل‌های اتحادیه جهانی حفاظت برای دریافت جایزه کنتون میلر از سوی سازمان به این اتحادیه معرفی شده است. وی پس از ۳۳ سال فعالیت رسمی به‌عنوان معلم/ کارشناس در سال ۱۳۸۶ بازنشسته شد. در حال حاضر به‌صورت غیررسمی فعالیت خود را به‌عنوان عضو کمیته‌های علمی- فنی، هیأت تحریریه نشریات محیط‌زیست، ویراستاری، تألیف و ترجمه مقالات و کتب محیط‌زیست ادامه می‌دهد و چهار کتاب جدید در دست انتشار دارد. در سال ۱۳۹۳ کتاب‌ ارزیابی پیامدهای توسعه بر محیط‌زیست و کتاب درسی مناطق حفاظت‌شده و دستورالعمل‌های علمی-‌ فنی از وی منتشر می‌شود (برگرفته از فصلنامه فرهنگی پیمان، شماره۵۸، ۱۳۹۰).

تاریخ خبر : ١٣٩٤/٠٥/١٧

خبر

عدم محدودیت جغرافیایی: در حالی که یک فروشگاه سنتی به منطقه‌ی بسیار محدودی خدمات می‌دهد، خرید و ارسال سفارش از یک فروشگاه آنلاین به دورترین نقاط کشور و (در صورت فروش با کارت‌های اعتباری بین‌المللی) به تمام نقاط دنیا امکان‌پذیر است .
فروشگاه اینترنتی در هر لحظه از شبانه روز آماده سرویس دهی به مشتریان است. فروشگاه شما در 365 روز سال و 24 ساعت شبانه‌روز باز است حتی زمانی که در خواب هستید، کسب و کار شما ادامه دارد.
کاهش هزینه های جانبی نظیر اجاره محل,هزینه ویترین و انبار,فروشنده,خواب سرمایه و غیره .
ارائه‌ی خدمات بهتر به مشتریان: با ارائه‌ی اطلاعات کامل هر کالا در سایت، مشتریان خود را راضی نگاه خواهید داشت. در حالی که ارائه‌ء این اطلاعات به هر مشتری در یک فروشگاه سنتی معمولاً امکان‌پذیر نیست.
میزان فروش ، موجودی انبار، مشخصات خریداران، میزان استقبال از هر کالا، و تمام اطلاعات دیگر فروشگاه در هر لحظه قابل مشاهده و گزارش‌گیری است.
سایت فروشگاه شما همزمان یک کاتالوگ کامل و به روز از محصولات شما است.
ابزار تبلیغی مناسب در جهت فروش محصولات شما

تاریخ خبر : ١٣٩٤/٠٤/٠٧

خبر

جهاد دانشگاهی مشهد برای رضایت شما همراهان همیشگی عزیز، سایت خود را به روز رسانی کرد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان برای بهبود سایت هستیم

تاریخ خبر : ١٣٩٤/٠٤/٠٧